top of page

PROJEKTY ZESPOŁOWE

HIVE [PARK]

 

Projekt wykonany w ramach konkursu Jednostka Mieszkaniowa Minimum 
 

HIVE PARK jest odpowiedzią na pojawiający się problem wzrastającego zapotrzebowania na mieszkania, kolidujący z brakiem miejsca na ich budowanie Projekt przedstawia zespół jednostek mieszkalnych wykorzystująca jak najmniejsza powierzchnie mieszkalną pozwalająca na jej samodzielne funkcjonowanie. Każda jednostka ma możliwość poszerzenia jej o kolejny moduł. Na 11,03 m2 znajdują się wszystkie stref, które mają swoje miejsce w każdym domu.

Wiodąca koncepcja projektu jest nawiązanie do plastra miodu składającego się z idealnych form sześciokątnych. Główną ideą było stworzenie uniwersalnej jednostki, która może być lokalizowana samodzielnie, w zespole czy nawet w ścianie bloku. 

 
Skład zespołu projektowego: Magdalena Bajołek, Karolina Czekaj, Katarzyna Galcak, Karolina Czekaj

BOOK STSTION

 

Projekt wykonany w ramach konkursu zorganizowanego przez władze gminy Teresin na opracowanie koncepcji architektoniczno - urbnistycznej budynku dworca oraz terenów przyległych w Teresinie.
 

Wiodącą koncepcją projektu jest stworzenie połączenia obszaru dworca z ośrodkiem szkoleniowo - hotelowym, znajdującym się na drugim końcu ulicy Lipowej. Zostało to uzyskane poprzez przeprojektowanie ulicy, nadając jej na fragmencie charakter bulwaru. Główną ideą projektu jest „zawieszenie” istniejącego budynku dworca nad nową przestrzenią publiczną - podziemnym placem, mającym charakter łącznika nowoprojektowanej biblioteki z funkcją dworca PKP oraz projektowanym garażem podziemnym zlokalizowanym pod istniejącym budynkiem handlowym

 

Skład zespołu projektowego: Magdalena Bajołek, Karolina Czekaj, Katarzyna Galcak

ŁAZIENKA

 

Projekt wykonany w ramach konkursu ZEHNDER Projektujesz Zyskujesz.

 

Łazienka zaprojektowana została na potrzeby domu jednorodzinnego zlokalizowanego w miejscowości Michałowice pod Krakowem. Jej powierzchnia to 22,4 m2. Łazienka stanowi dodatek do głównej sypialni. Posiada zatem obszerną wannę oraz dwie umywalki. Podłoga została wykończona marmurem z charakterystycznym drewnianym akcentem eksponującym wolnostojąca owalną wannę. Wanna oraz pozostałe elementy wyposażenia łazienki takie jak umywalki, wc i bidet wykonane są z białej ceramiki. Natomiast wszystkie meble łazienkowe, takie jak blat, na którym ustawione są umywali, trójkątna szafka na ręczniki, półki nad wanną oraz krzesło ustawione w północno - wschodnim narożniku wykonane są z mahoniu. Charakterystycznym punktem w łazience jest szklany świetlik biegnący od podłogi do sufitu. Umieszczony jest on na południowej elewacji, wewnątrz posadzone są rośliny bambusowe. Dzieli on łazienkę na dwie strefy: pierwsza z nich to strefa kontemplacji, gdzie zlokalizowana jest wanna oraz ogromne przeszklenie umożliwiające wgląd w malowniczy krajobraz, natomiast druga to strefa, w której zlokalizowane są pozostałe urządzenia sanitarne. Ściana południowa w opozycji do pozostałych trzech ścian pomieszczenia, które pomalowane są na kolor szary jest w odcieni ciepłej żółci. Kolor ten idealnie komponuje się  z grzejnikiem firmy Zehnder umieszczonym na wschodniej elewacji. Dokładniej jest to grzejnik Zehnder Charleston CPV-3180-16 w kolorze Traffic Yellow. Grzejnik ten nie tylko doskonale komponuje się z wystrójem łazienki, ale nadaje jej charakter i niepowtarzalny klimat.

 

Skład zespołu projektowego: Magdalena Bajołek, Karolina Czekaj, Katarzyna Galcak

APARTAMENT W RUMII

 

Projekt wykonany w ramach konkursu ZEHNDER Projektujesz Zyskujesz. 
 
Pokój dzienny jest częścią dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego zlokalizowanego w nadmorskiej, polskiej miejscowości Rewa. Powierzchnia pokoju to aż 59 m2, stanowi on swoiste serce domu. Zaprojektowany został w bardzo nowoczesnym stylu. Podłoga wykonana została z drewnianych desek w piaskowym odcieniu. Pomieszczenie wydzielone zostało na dwie strefy. Pierwszą z nich jest południowo - wschodnia część, która niemalże w całości jest przeszklona. Dzięki ogromnym przeszkleniom użytkownicy domu mogą na okrągło cieszyć się pięknym widokiem Morza Bałtyckiego rozpościerającym się na horyzoncie. W strefie tej mieści się część jadalna oraz drewniane wspornikowe schody prowadzące na piętro domu do poszczególnych sypialni. Część północno - zachodnia to natomiast strefa przeznaczona do wypoczynku. Ustawiona jest tu niska kanapa oraz niewielki stolik kawowy. Wystrój wnętrza stanowią w większości jasne kolory, aby podkreślić nadmorski klimat. Na tle białej ściany, w części wypoczynkowej odznacza się grzejnik Zehnder Charleston CPV-3180-16 w kolorze Anthracite.  Grzejnik nie tylko doskonale komponuje się z wystrojem wnętrza, ale sprawia, że staje się ono jeszcze bardziej wyraziste i nowoczesne.
 
Skład zespołu projektowego: Magdalena Bajołek, Karolina Czekaj, Katarzyna Galcak

GO WITH THE [FLOW]

 

Projekt obejmował zagospodarowanienie terenu przybrzeżnego oceanu Atlantyckiego w miejscowości Cascai, Portugalia. Poruszał problem podnoszenia się poziomu wody w oceanie w skutek globalnego ocieplenia. Założeniem projektu było stworzenie systemu ścieżek rowerowych i pieszych umożliwiającym komunikację nawet w czasie powodzi.

 

Projekt wykonany w ramach European Workshop of Waterfront Urban Design w Lizbonie, 2014.

 

Skład zespołu projektowego: Katerina Bakaliou, Elder Cardoso, Karolina Czekaj ,Eleni Georgiadou,   Tarek Megahed, , Luca SerenI

JUST ROLL IT!

 

Zadaniem projektowym było wykonanie z gazet oraz innych materiałów przeznaczonych do recyklingu takich jak opakowania po sokach czy papierowe kubeczki mebla urbanistycznego. Wiodącą koncepcją było zaprojektowanie mobilnego miejsca spotkań, które przy użyciu nowoczesnych technologi mogłoby służyć również jako ekologiczny punkt ładowania telefonów komórkowych. 
 
Projekt wykonany w ramach warsztatów Ecoweek w Londynie, 2014
 

Skład zespołu projektowego: Magdalena Bajołek, Antonina Bukowska, Karolina Czekaj, Ece Fettahoglu, Katarzyna Galcak, Katarzyna Misiarz, Katharina Rolfs, Elisa Santinelli, Nazli Sozer, Marta Szpunar.

bottom of page