PROJEKTY INDYWIDUALNE




CENTRUM KULTURY CHASYDÓW POLSKICH W LEŻAJSKU
Wiodącą koncepcją było stworzenie obiektu wielofukcyjnego. Centrum zaprojektowane zostało w taki sposób aby w zależności od potrzeb można było wyodrębnić poszczególne funkcje bydynku.
Projekt został wyróżniony w konkursie studeckim organizowanym przez Pracownie Architektury Społeczno Usługowej A24 Poltechniki Krakowskiej.
Wykonano w ramach przedmiotu Projektowanie Architektoniczne II na VII semestrze studiów w Pracowni Architektury Społeczno Usługowej A24 Politechniki Krakowskiej.
prowadzący przedmiot: dr hab. inż. arch. Kazimierz Butelski
prowadzący grupę: dr inż. arch. Magdalena Kozień-Woźniak
.
SUSZARNIA ZIÓŁ I OWOCÓW
Projekt obejmuje dom wielopokoleniowy z suszarnią ziół i owoców wraz z zagospodarowaniem działki. Jest to nowoczesna forma połączona z lokalnym archetypem architektury wystepującym w górach świętokrzyskich.
Wykonano w ramach przedmiotu projektowanie obszarów wiejskich, na VII semestrze w Zakładzie Architektury i Planowania Wsi Politechniki Krakowskiej.
prowadzący przedmiot: dr hab. inż. arch. Małgorzata Drożdż-Szczybura
prowadzący grupę: dr inż. arch. Ingeborga Cygankiewicz




MUZEUM W ZAKOPANEM
Ideą projketu było stworzenie systemu ramp i schodów na elewacji południowej, dzięki którym obiekt wpisywał się w otoczenie, jednocześnie tworząc tarasy widokowe z widokiem na Tatry.
Projekt wykonano w ramach przedmiotu Projektowanie Architektoniczne na VI studiów w Zakładzie Architektury Użyteczności Publicznej Politechniki Krakowskiej.
prowadzący przedmiot: dr hab. inż. arch. Piotr Burak - Gajewski, prof PK
prowadzący grupę: dr inż. arch. Magdalena Kozień-Woźniak




REWITALIZACJA PLACU PRZY ULICY RAJSKIEJ, KRAKÓW
Projket rewitlizacji obaszaru w zabudowie śródmiejskiej Krakowa. Zakłada budowę multifunkcjonalnej mediateki połączonej podziemnym przejściem z biblioteką przy ulicy Rajskiej.
Wykonano w ramach przedmiotu projektowanie architektoniczno-urbanistyczne, na VI semestrze studiów w Katedrze Kompozycji Urbanistycznej Politechniki Krakowskiej.
prowadząy przedmiot: prof. dr hab. inż arch. Jacek Gyurkovich
prowadzący grupę: dr inż. arch. Agnieszka Matusik




SZLAK 49
Kamienica wielorodzinna z usługami na parterze wraz z parkingiem podziemnym zlokalizowana w centrum Krakowa. Projekt zakładał stworzenie różnego typu mieszkań w zabudowie plombowej.
Wykonano w ramach przedmiotu projektowanie architektoniczno-urbanistyczne, na V semestrze w Katedrze Kompozycji Urbanistycznej Politechniki Krakowskiej.
prowadząy przedmiot: prof. dr hab. inż arch. Jacek Gyurkovich
prowadzący grupę: dr inż. arch. Agnieszka Matusik




DOM KULTURY W JĘDZREJOWIE - ADAPTACJA HISTORYCZNEJ GIPSOWNI
Projekt Domu Kultury w Jędrzejowie stanowi adaptację istniejącego budynku poprzemysłowego – historycznej gipsowni. Działka na której znajduje się gipsownia zlokalizowana jest w północno – zachodniej części miasta, tuż przy linii kolejowej. Koncepcja funkcjonalna zakłada zaadaptowanie starych murów na potrzeby Domu Kultury, obsługującego pobliskie osiedla mieszkaniowe oraz szkoły. Założeniem projektowym była jak najmniejsza ingerencja w istniejącą tkankę budynku, dlatego też zdecydowano się na wprowadzenie dodatkowej powierzchni użytkowej w postaci kostek, posiadających swoją odrębną konstrukcje.
Projekt dyplomowy inżynierski. Wykonano w Katedrze Kompozycji Urbanistycznej Politechniki Krakowskiej.
promotor: prof. dr hab. inż arch. Jacek Gyurkovich
współpromotor: dr inż. arch. Agnieszka Matusik
.
DOM UKRYTY
Projekt jednorodzinnego domu energooszczędnego. Główną koncepcją budynku było stworzenie zwrtej bryły, w maksymalnym stopniu ukrytej pod powieżchnią terenu aby zminimalizować straty ciepła. W projekcie wykorzystano szereg pasywnych rozwiązań budowlanych.
Wykonano w ramach konkursu studenckiego na dom energooszczędny oraganizowanego przez Instytut Projektowania Budowlanego Politechniki Krakowskiej na IV semestrze studiów.
prowadząy przedmiot: prof. dr hab. inż arch. Wacław Celadyn
prowadzący grupę: mgr inż. arch. Paweł Mika








KAPELANKA BUSSINES GARDEN
Główną ideą projektu było założenie połączenia dwóch form - podłużnej bryły wcinającego się w nieregularny sześcian. Funkcja biurowa skupia się na powtarzalnych kondygnacjach kostki, natomiast parter i nadwieszone część budynku zawiera w sobie funkcje pomocnicze budynku jak części komercyjne i konferencyjne
Projekt wykonany w ramach kursu projektowane w katedrze Projektowania Architektonicznego
prowadzący przedmiot: prof. dr hab. inż arch. Maciej Złowodzki
prowadzący grupę: dr inż. arch. Katarzyna Zawada - Pęgiel
.



